top of page

ATKLĀJ APKĀRTNI

Viesu nams atrodas mierīgā un klusā meža ieskautā teritorijā, bet turpat netālu ir arī Kaltenes akmeņainā pludmale, dabas takas un apskates objekti, kā arī ciems Roja, kas ir iemīļots atpūtnieku galamērķis Kurzemē.

Iedvesmai esam apkopojuši informāciju par dažiem apskates objektiem un brīvā laika pavadīšanas iespējām.

ATPŪTA PIE JŪRAS

VIETAS, KO APMEKLĒT

Kaltenes kalvas 

Aptuveni 1,5 km attālumā no Kaltenes jūrmalas atrodas lieli akmens krāvumi mežā, kas tiek dēvēti par Kaltenes kalvām. Kalvas ir apvītas dažādām leģendām un nevienā citā Latvijas jūras piekrastē šādi krāvumi nav redzēti, tādēļ tās ir iekļautas Latvijas īpaši aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Tomēr, lai šis brīnums un dabas skaistums netiktu aizmirsts, tika ierīkota labiekārtota dabas taka, kas ļauj šo unikālo dabas veidojumu apskatīt jebkuram interesentam. Priežu koku smarža, lielie akmens krāvumi gandrīz 2 m augstumā un sūnu biezokņi ap tiem nedaudz liek justies kā meža pasakā. 

Kaltenes akmeņainā pludmale 

 

Kaltenē ir atrodama burvīga, akmeņaina Rīgas jūras līča pludmale ar kāpu priedēm un skaistām ainavām. Pludmale pieejama jebkuram atpūtniekam un ir ideāli piemērota garām un nesteidzīgām pastaigām gan vasaras, gan ziemas periodā.

Kaltenes dabas taka ar putnu vērošanas torni 

Kaltenes apvidus daba ir pilna pārsteigumiem. Dodoties Kaltenes dabas takas piedzīvojumā, iespējams novērot un iepazīt Latvijā mītošos un migrējošos putnus – zivju gārņus, dažādu veidu kaijas un pīles, gulbjus u.c. Takas posmā ir skatu platforma un tornis putnu vērošanai visa gada garumā. Tornī varēs atrast putnu vērošanas “ceļvežus”, kas būs īpaši noderīgi putnu vērotāju iesācējiem. Noteikti ir vērts paņemt līdzi binokli un fotoaparātu!

Pavasaris un vasaras otrā puse ir labākais laiks, kad apmeklēt Kaltenes putnu taku, taču to ir vērts darīt arī ziemā, ja vien jūra nav aizsalusi.

Roja

Roja ir viens no skaistākajiem Latvijas piejūras ciematiem, kas ir populārs atpūtnieku galamērķis it sevišķi vasarā. Roja dos iespēju atpūsties no lielo pilsētu burzmas, nezaudējot ērtu atpūtas plānošanu – labāko maršrutu ieteiks Tūrisma informācijas centrā, jūrniecības smalkumus uzzināt var muzejā, nogurušās kājas atpūtināt pludmalē, bet sadzīviskiem sīkumiem un darbiem noderēs veikali, pasts, tirgus un kafejnīcas.

Vasarā Rojā notiek dažādi svētki un kultūras pasākumi. Iecienītākie arī Rojas viesu vidū ir Zvejnieksvētki jeb Jūras svētki, kad tiek godināta jūra, tās piekraste un cilvēki, kas saistīti ar šo dabas elementu. Šie svētki vērienīgi tiek atzīmēti ne tikai Rojā, bet visās lielākajās Latvijas jūras piekrastes pilsētās un ciemos.
Viesus no citām pilsētām pulcē pārdomātais kultūras un mākslas festivāls RojaL. Festivāls skatītājus priecē ar dažādām filmām un performancēm, kas tiek rādītas pilsētvidē. Saldajā ēdienā noslēguma dienā ir iespējams vērot kino uz lielā ekrāna jūras krastā.  

bottom of page